/Jakie meble do pokoju dziecka?

Jakie meble do pokoju dziecka?

Pokój niemowlęcy Pali Gigi
Pokój niemowlęcy Pali Gigi

Zakup optymalnych mebli dziecięcych nie jest sprawą prostą dla młodych rodziców.  Z jednej strony są to najpiękniejsze chwile życia , a z drugiej  przytłaczająca jest  ilość spraw związanych z macierzyństwem i ojcostwem.  Niniejszy przewodnik ma na celu pomoc Państwu w zakupie najbardziej odpowiednich i rozsądnych cenowo mebli.
Bogactwo oferty łóżeczek, komód i innych mebli jest wręcz trudna do opanowania przez nabywcę, ale to zjawisko naturalne dla cywilizacji, która charakteryzuje się nadmiarem dóbr i informacji.  Polskie firmy meblowe bezapelacyjnie należą do czołówki europejskiej w swojej branży, a w kwestii cen biją wszystkie inne na głowę.
Dobra aranżacja pokoju niemowlęcia wymaga wykonania  na wstępie prostej,  wręcz banalnej czynności, czyli pomierzenia pokoju dziecięcego, lub miejsca , gdzie maja się znajdować mebelki.  Warto pamiętać, że kiedy maluch jest jeszcze noworodkiem i niemowlakiem musimy mieć swobodny dostęp do łóżeczka, aby móc je obserwować, przewijać, wyjmować i wkładać.

Pokoje niemowlęce

Pokój Bellamy Hoppa
Pokój Bellamy Hoppa

Dają możliwość kompleksowego zaprojektowania i aranżacji pokoju dla maluszka, gdyż w zestawie kupujemy dopasowane stylistycznie trzy mebelki: łóżeczko, szafę dwu lub trzydrzwiową i komodę z przewijakiem, Dodatkowo można zakupić regał, skrzynię na zabawki i półki. Oferta tego typu kolekcji mebli jest przebogata i warta namysłu. Koszt zakupu  mebli do pokoju dziecięcego: od 1000 zł w górę do nawet dziesięciokrotności tej kwoty.

Łóżeczko niemowlęce

Niewątpliwie  powinien to być zdecydowanie nasz najbardziej przemyślany

Łóżeczko Pacyga Hello Baby
Łóżeczko Pacyga Hello Baby

wybór, gdyż po urodzeniu  dziecko przebywa  w nim znaczną część doby. Oprócz wygody i funkcjonalności zwróćmy uwagę na opisane powyżej aspekty bezpieczeństwa cechujące dany produkt. Dużo bardziej szczegółowy przewodnik po łóżeczkach dziecięcych pozwoli wyjaśnić wiele innych istotnych kwestii.

Łóżeczka samochody

Łóżko BMS Cars
Łóżko BMS Cars

Dla miłośników i pasjonatów motoryzacji – dzieci wzorują się na najbliższych i przyswajają automatycznie i bezboleśnie ich zainteresowania-  wymyślono łóżeczka w kształcie samochodu. Jest to propozycja dla kilkuletnich dzieci, naturalnie głównie chłopców. Cena takich mebli waha się od kilkuset złotych do kilku tysięcy  jak w przypadku znanej firmy Cilek.
Podobny motyw sportowych, dynamicznych zainteresowań i otoczenia w jakim pragnie przebywać dziecko, pojawia się w przypadku mebli dla piłkarzy, gdzie każdy element kolekcji jest powiązany z footballem. Wybór takiej kolekcji nie dziwi, gdyż, pomimo ekspansji gier, prawie każdy mały chłopiec chce zostać Messim lub Ronaldo.

Łóżeczka kolory
Łóżeczka niemowlęce występują w bardzo bogatej palecie kolorów. Najbardziej preferowane przez  klientów są dwa z nich; naturalny kolor drewna , najczęściej sosny i kojarzący się i kojarzący się i kojarzący się wiekiem niemowlęcym kolor biały. Dla bardziej wyrafinowanych estetycznie klientów projektanci przygotowali łóżeczka w kolorach  teak (ciemny), klon, buk czy słomkowy (bardzo jasny).

Łóżka wysuwane

Łóżka wysuwane (podwójne) dla rodzeństwa  w stosunku do mebli

Łóżko wysuwane BMS Max 3
Łóżko wysuwane BMS Max 3

piętrowych wymagają wnętrz o nieco większej powierzchni, gdyż  wysuwana część spania tego wymaga. Jest to czasami problem, ale rekompensuje to łatwość rozkładania i większe bezpieczeństwo przy wchodzeniu. Ciekawym, ekonomicznym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko wysuwane dla trojga dzieci.

Kołyski

Kołyska, mebel pozornie staromodny, ale niezmiernie doceniany przez

Kołyska Babybjorn Harmony
Kołyska Babybjorn Harmony

mamy i babcie. Nigdy nie przemijające i zawsze wracające do łask. Łączą funkcje spanka i bardzo istotną możliwość uspokojenia dziecka poprzez bujanie. Niestety, nie wszystkie niemowlęta zapadają w sen natychmiast.

Szafy
Najczęściej klasyczny rozmiar dwudrzwiowa, chociaż zdarzają się trzy-drzwiowe.

Szafa Pinio Snap
Szafa Pinio Snap

Są to meble praktyczne i bardzo ładne, ale nietanie. Dla bardziej skomplikowanych wnętrz i nietypowych konfiguracji mebli, możliwym rozwiązaniem są szafy narożne.

Komody niemowlęce

Komoda Pinio Iga
Komoda Pinio Iga

Komody dla niemowląt  – to prawdziwa skarbnica wszystkich niezbędnych drobiazgów niezbędnych do pielęgnacji maluszka. Są tak zaprojektowane, aby w szufladach i przegródkach zmieścić gruszki do noska, nożyczki, szczotki do włosów, grzebienie, pieluszki, smoczki gryzaczki ,butelki, butelki, chusteczki nawilżane. Bardzo często rodzice wybierają opcję komody z przewijakiem, gdyż ta drewniana nakładka na komodę z materacykiem jest świetnym rozwiązaniem, umożliwiającym swobodne, zarówno dla dziecka i rodzica przewinięcie, pielęgnację i przebranie maluszka. Materacyki w przewijakach mają piękne motywy bajkowe, zwierzątka w kolorach pastelowych, co dziecko prędzej czy później zauważy.

Pokoje ucznia

Pokój ucznia Meblobed Aldo Szary
Pokój ucznia Meblobed Aldo szary

Dziecko w wieku kilku lat zaczyna koncentrować swoją uwagę na wszechobecnych technologiach komputerowych. Wcale tego nie pochwalamy, wręcz przeciwnie zachęcamy rodziców do przeciwdziałania takiemu stanowi rzeczy i niepoddawaniu się takim tendencjom.
Będąc realistami wiemy jednak, że nie zawsze to się udaje i malec „wsiąka” w wirtualny świat. W takiej sytuacji niezbędne staje się biurko, najczęściej komputerowe. Służy ono też dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do nauki i pisania , ale zdaję się to pierwotne zastosowanie biurka staję się powoli wtórnym.

Pokój z biurkiem dla ucznia jest tak czy owak niezbędny od pewnego etapu rozwoju dziecka. Drugim meblem jeszcze ważniejszym od biurka jest wygodne łóżko z dobrym materacem. Całości dopełnią pojemny regał na książki i inne pomoce naukowe.

Pokój dla księżniczki

Są meble nowoczesne, ładne, brzydkie, tanie i drogie, praktyczne i bardziej

Pokój małej księżniczki Pinio Mini
Pokój małej księżniczki Pinio Mini

odlotowe designerskie. Ale żadne  nie wzbudzają takich emocji jak słodkie, we francuskiej stylistyce madame  Pompadour  meble dla małych i dużych księżniczek. Dla jednych są przesłodzone i kiczowate dla drugich piękne, romantyczne i pełne uroku. My jesteśmy bliżsi  drugiej opcji.
Niektóre kolekcje wręcz „zapierają dech w piersiach. Ale jak mówili już starożytni  Rzymianie o „gustach się nie dyskutuje”.

Pokoje młodzieżowe

BMS Max 2
BMS Max 2

Jest to taki okres w życiu każdego młodzieniaszka, że nadchodzi czas burzy i naporu. Wszyscy wiemy, co jest tego przyczyną i jak się to przejawia. Bunt i potrzeba niezależności są efektem zarówno burzy hormonów jak i naturalnym objawem powstawania nowej, nieskrępowanej osobowości. Młody człowiek wyraża swoją wolną wolę często w sposób irytujący rodziców i dziadków. Zjawisko to od lat nosi nazwę konfliktu pokoleń. Trzeba jednak rozumieć, że ten czas niezgody jest też czasem rozwoju głębokich uczuć i absolutnie nie wyklucza wzajemnej miłości dziecka i nastolatka do rodziców. Nastolatkom potrzeba wówczas pomocy, zrozumienia i dyskretnej , nienarzucającej się rady i  sugestii i naturalnej empatii.

Tak też powinno być z wyborem mebli do pokoju młodzieżowego , gdzie oczywiste i zasadne preferencje estetyczne i inne nastolatka i nastolatki powinny być połączone z pewną ergonomią i względami praktycznymi. Tutaj spokojna rada rodziców i ich pomoc finansowa są  bardzo wskazane.
Z oczywistych względów kolekcja mebli dla chłopców różni się nieco od zestawu dla dziewczyny. Te ostatnie preferują meble bardziej kolorowe , pastelowe z większą nutką romantyzmu i delikatności.

Regały  Szafy młodzieżowe
Naturalnym dopełnieniem mebli do pokoju młodzieżowego z wygodnym łóżkiem z komfortowym materacem i biurkiem służącym do nauki i komputera są regały na książki , płyty i różne czasem zaskakujące „przydasie”. Ubrania nastolatka powinny znaleźć miejsca w  przestronnej szafie.
Wszystko to przy założeniu , że na to wszystko znajdziemy miejsce w mieszkaniu. W nietypowych wnętrzach znajdują zastosowanie szafy narożne.

Bezpieczeństwo mebli

We współczesnym świecie do bezpieczeństwa  kupowanych produktów przywiązuje się wyjątkową, ale naszym zdaniem – jest to teza kontrowersyjna –  nadmierną wagę.  Tak postępując staramy się trochę zrekompensować nasz brak czasu i skupienia, ciągłe rozdwojenie spowodowane nadmiarem spraw i tempem życia, a czasem zwykłe lenistwo.  Producenci wykorzystują bezwzględnie ten fakt i podkreślają aspekty bezpieczeństwa ( szczególnie uzyskane „certyfikowane atesty” różnych instytutów konsumenckich) w sposób przesadny,  a czasem sprzeczny ze zdrowym rozsądkiem i naszym codziennym doświadczeniem . Trzeba mieć świadomość, ze w walce o klienta wiele tych pozornie niezależnych instytutów, czy organizacji zrzeszających specjalistów i ekspertów  jest w sposób zakamuflowany finansowanych przez samych producentów, co odbiera im jakąkolwiek wiarygodność.

Jednak pewnie kwestie bezpieczeństwa mebli dziecięcych są niepodważalnie oczywiste i nie podlegają dyskusji. Możemy do nich zaliczyć:
•    Ekologiczne ( czytaj nietrujące) lakiery użyte do pokrycia powierzchni łóżeczka
•    Brak ostrych krawędzi, rantów
•    Brak szklanych elementów ,
•    Stabilność mebelka