/Klupś – meble niemowlęce z naszej bajki

Klupś – meble niemowlęce z naszej bajki


klupś marsell - pięknie wytłaczane sówkiSą chwile w życiu człowieka, gdy rzeczy materialne staja się drugorzędne i bez znaczenia. Jedna z nich jest moment przyjścia na świat wyczekiwanego dziecka. Oby ten czas trwał jak najczęściej i jak najdłużej i napełniał nas zasłużonym, uduchowionym szczęściem. Ale niestety tak już jest, że po nim dopada nas proza życia i konieczność zadbania o potomstwo również w aspekcie praktycznym i materialnym. Tak wiele jest spraw „do ogarnięcia”. O jednej z nich napiszemy w niniejszym artykule
Oprócz wózka dziecięcego czyli „niezbędnika” do spacerów równie ważne jest spanko maluszka. Pierwsze łóżeczko to najczęściej mebelek klasyczny drewniany o wymiarach 120×60 cm ze szczebelkami z dobrym – czytaj zdrowym – materacem.

Jesteśmy w Polsce w tym dobrym położeniu, że nasi producenci mebli dziecięcych to absolutna czołówka europejska. Wybitnych firm w tej branży jest wiele, ich kompleksowa prezentacja to temat na osobny artykuł, my tutaj skupimy się na jednej z najważniejszych czyli marce Klupś.
Pokoje z mebli tego producenta to pięknie zakomponowane, ale bez pretensji bycia ekskluzywnymi, zestawy składające się z łóżeczka, komody i szafy dla normalnych, średniozamożnych  ludzi. Uważny czytelnik zapyta od razu dlaczego – czyżby inne meble dla dzieci nie były dla ludzi, a dla jakichś kosmitów? Wyjaśniamy tedy, że priorytetem dla większości klientów jest niska cena, a w tym aspekcie Klupś jest w absolutnej czołówce. Stąd niesłabnąca popularność tej marki wśród klientów, która robi furorę nie tylko w Polsce, ale również dzięki sprzedaży internetowej w wielu krajach europejskich. Klienci doceniają nie tylko wyjątkowo przystępne ceny, ale bogatą kolekcję pokoi powiększaną o systematycznie wprowadzane nowości.
Dobitnym przykładem niech będą łóżeczka z kolekcji Dalia Grey, które trafiły w punkt na rynku, czyli w modę na kolor szary i w pełni zaspokoiły oczekiwania klientów. Ostatnie przebojem jest również kolekcja białych mebli niemowlęcych Marsell z pięknie wytłaczanym sówkami.

Nie od rzeczy będzie tutaj wskazać na kwestię ekonomii i ergonomii, których producent nie zaniedbuje,  dowodem niech będąKlupś dalia grey - trafiła w modę na kolor szary lóżka rosnące wraz z dzieckiem: modele przeobrażane w tapczanik o wymiarach 140×70 cm lub łóżeczka wielofunkcyjne typu kompakt z komodą, które finalnie zamieniają  sie w lóżko młodzieżowe o wymiarach 176×87 cm. Jednym słowem jeden mebel na całe dzieciństwo i jeszcze na kawałek wieku młodzieżowego.  Pełna paleta innych mebli dziecięcych Klupsia to : komody z przewijakiem, szafy, regały,  krzesełka do karmienia , łóżeczka dostawne, klasyczne łóżka młodzieżowe, same przewijaki i piękne zestawy pościeli niemowlęcej.

Zdarzało się kilkukrotnie, że  niektórzy nabywcy narzekali na jakość tych mebli, być może zdarzyły się jakieś wadliwe partie, ale nie myli się tylko ten, co nic nie robi. My na podstawie  wieloletniego doświadczenia handlowego tego nie potwierdzamy. Jak na swoją cenę  produkty są bardzo przyzwoitej jakości.  Klupś zawsze błyskawicznie i sprawnie uwzględnia te nieliczne  reklamacje. Bardzo poprawiła się w ostatnich latach jakość oznaczenia, pakowania i zabezpieczenia mebli w transporcie, co niezwykle ułatwia logistykę i wysyłkę  towaru do klientów.  Żeby być obiektywnym musimy na koniec dołożyć trochę dziegciu do tej beczki miodu – powodem zbyt długie oczekiwania na niektóre meble – trwa to  nawet do 4 tygodni. W branży meblarskiej to niby norma , ale naszym zdaniem trwa to zbyt długo – ciężarne kobiety nie zawsze maja tyle cierpliwości. Firmy tłumaczy to specyfiką cyklu produkcyjnego, ale jest element niewątpliwie do poprawienia